Cemal Enginyurt’tan sert tepki: Ne oldu, şimdi sığınmacı sorununu bitirdiniz mi?

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, Aykırı’nın Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak ile Ajans Muhbir’in yöneticisi Süha Çardaklı’nın da aralarında bulunduğu 8 kişinin tutuklanmasına sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi. Enginyurt, ”AKP iktidarına sesleniyorum” şeklinde belirterek “Ne oldu, şimdi sığınmacı sorununu bitirdiniz mi? Türk’e düşmansınız, Arap sevicisiniz. Bu milletin evlatlarını, hapsettiniz. Yazıklar olsun” dedi.

Aykırı adlı haber internet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Haber Report ve Ajans Muhbir hesaplarının yöneticilerin de aralarında bulunduğu 27 kişi “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme”, “halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçlamalarıyla gözaltına alınmıştı. Sığınmacı karşıtlığı üzerinden “halkı kin ve nefrete sürükleme” suçlamasıyla gözaltına alınan 27 kişi ile aralarında Haber Report ve Ajans Muhbir gibi sosyal medya hesapların bulunduğu ve gazeteci Batuhan Çolak hakkında tutuklama kararı verildi. Gözaltına alınan sosyal medya hesaplarının yöneticileri ile gazeteci Batuhan Çolak hakkında tutuklama kararı verildi. DP’li Genel Başkan Yardımcısı Enginyurt ise yaşanan bu olayların sonrasında sosyal medya hesabı X üzerinde tepki gösterdiği bir video paylaştı.

”Ne oldu, şimdi sığınmacı sorununu bitirdiniz mi?”

”Batuhan Çolak ve arkadaşları vatansever, Türk Milliyetçileridir. Bozkurt’ları susturamazsınız. Türkiye Türklerindir.” diyerek not düştüğü video paylaşımında Enginyurt şöyle konuştu:

”Türkiye adeta sığınmacı cennetine döndü. Elini kolunu sallayarak sınırdan geçenler bu ülkede sığınmacı çoğunluğu yaratanlar tecavüzden uyuşturucuya her türlü suçta zirve yaptılar. Gazeteciler, vatansever gazeteciler Türk milliyetçisi gazeteciler; bayrağını, devletini, milletini seven gazeteciler bunu haber yaptı. Fakat Recep Tayyip Erdoğan ve AKP bundan rahatsız oldu. Batuhan Çolak başta olmak üzere onlarca gazeteci içeri alındı, Batuhan Çolak tutuklandı. Ne oldu, şimdi sığınmacı sorununu bitirdiniz mi? Ensar diyerek aldıklarınız cennet gibi bu ülkede her köşeyi yaşar gezerken Türk milliyetçileri cezaevlerine atıldı. AKP iktidarına sesleniyorum Türk’ü böyle susturamazsınız, Bozkurt’u böyle susturamazsınız, Bozkurtlar asla susmayacak ve sığınmacı vahşetini, sığınmacı dengesizliğini her zaman konuşmaya devam edecekler. Yazıklar olsun, Türk’e düşmansınız Arap sevicisiniz. Bu milletin evlatlarını haps ettiniz, yazıklar olsun!”

Yukarı Çık