Demokrat Parti Başkanı Gültekin Uysal’dan 100. yıl mesajı

İşte 100. Yılındayız.
100 yılın en güzel anındayız.

Cumhuriyeti inananlar kutlar diyoruz.

Cumhuriyeti, tıpkı bize bellettiği gibi “Çoban Sülüyü İslamköy’den Çankaya’ya taşıyan, Türkiye’yi eşit fırsatlar ülkesi yapan” cumhuriyeti, bunun kıymetini bilenler kutlar.

Cumhuriyeti, dönüp etrafına, yaşadığı bu coğrafyaya bakıp, bir asırdır sağında solunda yaşanan çatışmalara rağmen cumhuriyet sayesinde dimdik ayakta kaldığımızı bilenler kutlar.

Yoksulluğun, fukaralığın ne olduğunu bilen, bunu ortadan kaldırmanın derdi ile gezenler, bozkır ile yeşilin kavgasını verenler kutlar Cumhuriyeti.

Cumhuriyeti bastığı yeri toprak diye değil vatan diye bilen, altında yatan binlerce kefensize, şühedaya, başsız kalmış Aziz Milletimize Başkomutan olmuş, Başöğretmen olmuş Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarına her fırsatta rahmet dileyenler kutlar cumhuriyeti.

Al bayrağı dalgalandıranın cumhuriyet olduğunu, oturduğu makamları cumhuriyete borçlu olduğunu bilenler kutlar cumhuriyeti.

Cumhuriyetin ve değerlerinin istiklalin anahtarı olduğunu, istikbalimizi, evlatlarımızı o değerlerle koruyabileceğimizi bilenler kutlar.

Cumhuriyeti, kendisini dahi eleştirenlere sağladığı hürriyetlerin kıymetini bilenler kutlar.

Cumhuriyeti adalete, demokrasiye, insan hak ve hürriyetlerine inananlar kutlar.

Bizler büyük bir coşku ile kutluyoruz,

Cumhuriyete inanan ve bu coşkuyu içinde hisseden, cumhuriyete güvenen Milletimizin her bir ferdi ile de paylaşıyoruz.

Kutlu olsun!

Yukarı Çık