Demokrat Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Polat: “Türkiye’nin birinci önceliği demokrasiyi yeniden tesis etmek olmalıdır.

Demokrat Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Polat yapmış olduğu açıklamada “Türkiye’nin birinci önceliği demokrasiyi yeniden tesis etmek olmalıdır.” dedi.

Mustafa Polat sosyal medya hesabından gündemi değerlendirdi. Polat’ın açıklamasında: “Siyasette ve Devlet idaresinde hürriyet ve demokrasiyi esas alan tek parti Demokrat Parti’dir.

Demokrat olmayan bir çok siyasi parti siyasetin dinsizliğe ve ya dinin siyâsete alet edilmesinden veya toplumun yüzde yüzünü kucaklamadan ırkçılığa ve ötekileleştirmeye dayalı yine rant ve menfaat odaklı yapılan siyaset ülkeye tamiri zor olan zararlar verdi.

Demokrat parti bu ülkede Maddi ve Manevi kalkınmayı sağlamak Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak ve bu asil milleti nesneden Özneye çıkarmak için daima sağ duyulu davranmış ve Demokrat bir çizgide siyaset yaparak bu temel üzerinde Ülkeye devasa maddi ve manevi eserler kazandırmıştır.

Demokratların siyasette varlık sebebi bu ülkede Hürriyet ve demokrasiyi. din ve vicdan hürriyetini tesis etmektir.

14 Mayıs 1950′ den beri Avrupa Birliği standartlarında birinci sınıf bir Demokrasi ve hürriyet zeminini oluşturmaktır.

Ülkemizin gerçek manada normalleşmesi ve düze çıkması gerçek manada bir demokrasinin tesis edilmesi ile mümkündür.

Ülke demokrasi gerçek manada tesis edilirse Türkiye her konuda maddi ve manevi gelişir ve bulunduğu jeopolitik konumu ve geçmişte tarihten gelen misyonu ile Avrasya bölgesinde parlayan bir yıldız olacağı için başta ” demokrasi küfür rejimi” dır diyen zihniyet, ülkenin gerçek manada rantını yiyen güç odakları ve dışarıdan ” Türkiye Türklere bırakılacak kadar önemsiz bir ülke değildir” diyen zihniyet hep el ele vererek Demokrat kadroların önünü keserek kendi kuklalarını getirerek ülkenin ve milletin canına hep beraber okudular.

Artık vicdanı olan ve gerçekten Memleket ve Millet sevdası olan vatansever insanlar artık yeter demeli ve Demokrat çizgiye gelerek ülkenin düzlüğe çıkması için gerçek manada bir demokrasinin tesisi için Demokrat kadrolara güç ve kuvvet vermeli ve o yönde çaba sarf etmelidir.

Türkiye ‘ de bugün Demokrasinin en önemli çıkmazı, güçlerin tek merkezde toplanmasıdır.

Toplum ayrıştırılıyor, Türkiye tehlikeli bir maceraya doğru yol alıyor.

Bu nedenle Türkiye ‘ nın birinci önceliği demokrasiyi yeniden tesis etmek için ortak payda da buluşmaktır.

Yapılacak tek şey birbimizi severek, bir sevgi denizi içerisinde demokrasi çerçevesinde kenetlenerek bir asli vazifeyi yerine getirmek ve çoğulcu demokrasinin eşiğinde çoğulcu anlayışı, herkesin eşit ve ortak fırsatlara sahip olduğu bir Türkiye ‘ yı yeniden inşa etmek zorundayız.

Tek çare tek alternatif Demokrat Büyük Türkiye’yi yeniden imar ve inşa etmektir.” dedi.

Yukarı Çık