DP Çorum il başkanı Ahmet Damar’dan önemli açıklama!

ONE MONİTE (bir dakika) ve KINAMAYLA NE BARIŞ GELİR NEDE BU SAVAŞ BU REZALET DURMAZ

Osmanlıya gitmeden 40 yıllık tarihimize bir bakalım

Yıl 1980

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi lideri George Habash, Lübnan’ın Sidon şehrindeki kamplarını Asala terör örgütüne açıyor, Asala’nın diplomatlarımızı katlettiği eylemlerine bu Filistinli teröristler de destek veriyor.

Yıl 1989

Yaser Arafat, “Ermenistan’ın haklı davasını destekliyoruz”

açıklamaları yapıyor.

Karabağ işgaline ve Ermeni katliamlarına destek veriyor.

Yıl 1993

Filistinli araplar, Mesud Barzani’nin “Bağımsız Kürdistan” fikrine de destek oluyor.

Yıl 2002

Binbaşı Cengiz Toytunç Batı Şeria’da , Barış gücünde görevliyken aracı durdularak şehit ediliyor.

Yıl 2009

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas Kıbrıs’ta Türklerin işgalci olduklarını, Rumların tüm tezlerini desteklediklerini dünyaya açıklıyor.

Yıl 2012.

Filistin Devleti Al Nakba kupası adı altında bir organizasyon düzenliyor ve sözde Kürdistan takımını da davet edip , Kürdistan Futbol takımı ile maç yapıyor.

Yıl 2019

Türkiye’nin Suriye’de başlattığı “Barış Pınarı harekatı”  için Filistin’in de içinde olduğu “Arap birliği “ ; kınama mesajı yayınladı.

Yıl 2020.

Filistin, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki hak iddialarına karşı olarak kurulan Doğu Akdeniz Gaz Forumuna üye oluyor.(eastern mediterranean gas forum)

Yunanistan,Mısır,Kıbrıs Rum kesimi ve İsrail ile birlikte Türkiye’nin Mavi Vatan tezine karşı cephe alıyor.

Aynı yıl yani 2020’de

Filistin,Çin’in Uygur Türkleri’ne yaptığı soykırımı destekliyor ve Çin’in Uygur Türkleri politikasına destek verdiğini söylüyor.

Bugün güzel ülkemin güzel sokaklarında bu  milletin üzerinde Türk kanının da temsil edildiği Filistin bayrağını şahlandırırıyoruz ve olanları kınıyor protesto ediyoruz evet bir müslüman olarak insan olarak yaptıklarımız doğru niye bir MÜSLÜMANIN SAÇININ TELİNE GELEN ZARAR BİZDEN SORULUR.

AMA ŞU KONULARADA DEĞİNMEDEN EDEMEYECEĞİM

Türkiye’de ;  İtalyan, Alman, İngiliz şirketleri adı altında İsrail tarafından alınan binlerce dönüm tarım arazisinin satın alındığını herkes biliyor.

Tıpkı vakti zamanında Filistinli Arap şeyhlerin topraklarını sattıkları gibi bizlerde topraklarımızı maalesef ecnebilere sattık , satmaya da devam ediyoruz !.

400.000 dolar veren herkes Türk vatandaşı olabiliyor..

Filistinleşiyoruz ruhumuz duymuyor !  (ALINTI)

HA  bunları yazarken ne filistin nede diğer halkları suçlamıyorum. Çünkü ne öldürülen filistinli halkın suçu var nede israil halkının, ordaki suçlular İsrail terörit hükümeti,Hamas;Hizbullah ve diğer destekleyici unsurlar

GELELİM DÜNYANIN BAŞ BELASI AMARİKANIN : BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ (BOP)

BOP Projesinin sınırları HİNDİSTAN ve CEBELİTARIK arasındaki bölgedir. Genişletilmiş Büyük Ortadoğu Projesi Kuzey Afrika’dan İRAN Körfezi’ni de kapsayacak şekilde PAKİSTAN’a, FİLİSTİN’e, ORTA ASYA’ya ve KAFKASLAR’a uzanan bölgedir. Bu bölgede ARAP ÜLKELERİ, İSRAİL, PAKİSTAN, BANGLADEŞ, AFGANİSTAN, İRAN, ERMENİSTAN, AZERBAYCAN, GÜRCİSTAN ve TÜRKİYE yer almaktadır. Büyük Ortadoğu Bölgesi’nin yüzölçümü yaklaşık 12 milyon metrekare, nüfusu ise 800 milyona yakındır. ABD 1998’de BAŞKAN Clinton Dönemi’nde 21.Yüzyılı şekillendirme adı altında yeni bir STRATEJİK YAKLAŞIM geliştirmiştir. Bu yaklaşımın amacı, DÜNYAYI ABD’nin milli çıkarları doğrultusunda şekillendirmektir.11 Eylül 2001 saldırılarından sonra ABD’nin AFGANİTSAN ve 2003 yılında IRAK’a müdahalesi ve işgali bu stratejinin ilk adımı olmuştur.

Bu stratejik yaklaşım ve ABD’nin çıkarları ve hayat sahası, ABD’nin sınırları dışına taşmıştır.

Başkan GEORGE BUSH’a göre okyanuslar artık ABD’yi savunmaya yetmemektedir. Bu yaklaşımla ORTADOĞU, ORTA ASYA, HAZAR BÖLGESİ, GÜNEY DOĞU ASYA, ABD’nin yeni hayat sahası olarak görülmektedir. ABD’nin 11 Eylül 2001’den itibaren uygulamaya koyduğu projenin adına BOP denmiştir. ABD’nin etki ve ilgi alanlarının sınırları genişlemiştir. Günümüzde ABD stratejik bakışla Ortadoğu’yu MERKEZ HAREKÂT ALANI olarak tanımlamıştır. CENTCOM olarak isimlendirdiği ve bölgede teşkil ettiği komutanlığın sorumluluk alanı ORTADOĞU ve AFRİKA’dır.

BOP Projesinin ana hedefleri şu şekilde sunulmuştur;

 • BOP kapsamındaki ülkelerde istikrarı sağlamak,
 • Filistin, İSRAİL anlaşmazlığını çözmek,
 • Teröre destek veren ülkelerle savaşmak,
 • Ortadoğu ülkelerinde demokratikleşmeye ve ekonomik gelişmeye katkıda bulunmak,

George W. Bush’un ikinci seçimi kazanmasından sonra Dışişleri Bakanlığı’na atanan BUSH’un danışmanı Condoleezza Rice, BOP’un dünya kamuoyuna FAS’tan ÇİN sınırına kadar 22 ülkenin siyasi ve ekonomik coğrafyasının değiştirilmesi olarak sunulmuştur. Nitekim Eylül 2010 tarhinden itibaren ARAP BAHARI adı altında dış destekli halk ayaklanmaları ile diktatörler devrilmiştir.

Aslında BOP’un gerçek hedefleri şunlardır;

 • İsrail’in varlığını ve güvenliğini garanti altına almak.
 • Terörist devlet olarak kabul ettikleri devletlerin elindeki kitle imha silahlarını yok etmek.
 • Petrol sevkiyatının aksamasını önlemek.
 • Terör odaklarını ve destekçilerini ortadan kaldırmak.
 • ABD’ye yönelik muhalif unsurları ve yönetimleri ortadan kaldırmak.
 • Ilımlı İslam anlayışını bölgede hâkim kılmak.
 • ABD’nin nüfuzunu bölgede yaygınlaştırmak.

İşte sevgili vatandaşlarım  yukarda yazdığımız ve daha bir çok sebepden dolayı önce VATANIMIZIN BİRLİĞİNİ BÜTÜNLÜĞÜNÜ SAĞLAYIP TEK YUMRUK OLACAĞIZ daha sonra ABD EMPERİYALİZMİNİN YIKILMASI GEREKİYOR. TÜM MÜSLÜMAN ÜLKELERİ BİR ARAYA GELİP TEK SES TEK YÜREK OLACAĞIZ Kİ BİR MÜSLÜMANIN SAÇININ TELİNE ZARAR GELMESİN AMA OLURMU DÜŞÜNDÜRÜR, DÜŞÜNDÜRDÜKÇEDE MÜSLÜMAN KATLIYAMI DURMAZ BİZDE KINAMAYA DEVAM EDERİZ.

Yukarı Çık