DP’li Enginyurt, Sezgin Tanrıkulu’na yüklenerek CHP’ye seslendi: Atın bu şahsı

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, TSK’ya dair sözleri nedeniyle hakkında soruşturma açılan CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu üzerinden CHP’ye seslendi: “Bu kişi CHP’li olamaz. Atın bu şahsı.”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ilişkin, “15 köylüyü helikopterden atan TSK değil mi?” sözleri nedeniyle soruşturma başlattı.

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Cemal Enginyurt, bu hadisenden hareketle açıklamada bulundu:

“CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Türk Silahlı kuvvetleri,15 köylüyü helikopterden attı. Türk Silahlı Kuvvetleri, köyleri yaktı, bombaladı” demiş. Türk Silahlı kuvvetlerini suçlayan bu konuşmayı şiddetle kınıyorum. Bu kişi CHP’li olamaz. Atın bu şahsı.”

Hatırlanacağı üzre Tanrıkulu, hakkında açılan soruşturma sonrası sosyal medya hesabından konuya ilişkin şu açıklamayı yapmıştı:

“HUKUK ÖNÜNDE HESAPLAŞACAĞIM”

“Dünkü açıklamalarımdan sonra bazı dijital platformlarda hakkımda ağır eleştirinin ötesine varan açıklamalar yapan / yazan herkesle tek tek hukuk önünde hesaplaşacağım. Günü geldiğinde aman ‘Özür dilerim, ben yanlış yaptım, affedin’ vb. sözlerle lütfen karşıma gelmeyin.”

Yukarı Çık