Enginyurt: “Cumhurbaşkanı Erdoğan Kendini Enflasyona Ezdirmedi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşına 43 bin lira daha zam geldi. Maaşı ara zamla birlikte bu yılın Temmuz ayında 101 bin liradan 140 bin liraya çıkan Erdoğan, 2024 yılında da 183 bin lira alacak.

Cumhurbaşkanlığı tarafından TBMM’ye gönderilen 2024 yılı bütçe yasa teklifiyle, Cumhurbaşkanı’nın yıllık brüt maaş ödeneği 2 milyon 196 bin liraya çıkarıldı. Buna göre Erdoğan’ın aylık brüt maaşı da 43 bin lira daha artırılarak 140 bin liradan 1 Ocak 2024 itibariyle 183 bin liraya yükseldi.

Bu yılın başında Erdoğan’ın yıllık brüt maaş ödeneğine zam yapılmamış ve 1 milyon 209 bin lirayla 2022 yılıyla aynı tutulmuştu. Ancak Cumhurbaşkanı maaşı eski Meclis başkanları, başbakanlar ve eşlerinin maaşını da belirli oranlarla etkilediği için seçimlerden sonra çıkarılan ek bütçeyle yüzde 40 oranında artırıldı. Böylece temmuz ayında Cumhurbaşkanı maaşı 101 bin liradan 140 bin liraya çıktı.

Enginyurt’tan Tepki: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kendini Enflasyona Ezdirmedi

Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşına gelecek olan 43 bin liralık zamma tepki gösterdi.

Enginyurt Sosyal Medya Hesabından Yaptığı Açıklamada Şu İfadelere Yer Verdi;

“Meclis’e sunulan bütçe kanun teklifine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan kendini enflasyona ezdirmedi

.Kanun teklifine göre Erdoğan’ın zamlı maaşı 183 bin lira olacak. #Emekli 7500 e devam. Erdoğan’ın maaşına zam.

Hani tasarruf yapacaktınız? Hani Millet sabretsin diyordunuz? Yazık yazık.” İfadelerini kullandı

Yukarı Çık