Enginyurt’tan İncirlik Tepkisi

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt incirlikte yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaptı. Enginyurt,” Gösteri yapmak Anayasal haktır. İsrail’i protesto ederken Polisimize, Jandarmamıza taş atmak vicdansızlıktır. Soykırımı yapan Türk Polisi mi?” dedi.
İsrail- Filistin gerilimi sürerken yankıları Türkiye’de duyulmaya devam ediyor. Adana’daki İncirlik Üssü önünde İsrail’in Filistin’e saldırılarını protesto sırasında gerginlik çıktı. Polis, tazyikli su ve biber gazı ile bazı eylemcilere müdahalede bulundu.

Bugün Türkiye’nin farklı illerinden de sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve üyeleri ile vatandaşların da destek verdiği konvoyda yer alanlar, ABD Hava Kuvvetleri 39. Hava Üssü Kanat Komutanlığı’nın konuşlu olduğu İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı önünde bir araya geldi.

Miting öncesinde ve sırasında bazı kişiler, taş, şişe ve havai fişek atarak İncirlik Üssü’ne girmek istedi.

Polis, üsse girmek isteyenleri tazyikli su ve biber gazıyla müdahale ederek engelledi.

6 POLİS YARALANDI
Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci, emniyetin anons aracıyla ABD ve İsrail’i protesto etmek için İncirlik Hava Üssü’ne girmeye çalışan gruba seslendi. İnci, 6 polis memurunun olaylar sırasında yaralandığını belirterek, “Hep beraber son duamızı yapıp, sükunet içinde evlerimize gidelim. Allah rızası için. Hastanede 6 arkadaşım var. Bunları konuşmanın sırası değil. Haklı davamızda, haksız duruma düşmeyelim” dedi.

Hadsizler Kanınız Kurumuş Soykırımı Yapan Türk Polisi Mi?
İncirlik Üssünde çıkan olaylara tepki gösteren Enginyurt, “Gösteri yapmak Anayasal haktır.

İsrail’i protesto ederken @EmniyetGM Polisimize, Jandarmamıza taş atmak vicdansızlıktır.

Hüda Par bayraklarıyla Filistin’e sahip çıkma gösterisin de, Polisi taşlayanlar!

Soykırımı yapan TÜRK POLİSİ Mİ?

Hadsizler, kanınız kurumuş.
YAZIKLAR OLSUN.” İfadelerini kullandı

Yukarı Çık