Eskişehir’de Demokrat Parti’den İYİ Parti’ye sert çıkış

Demokrat Parti Eskişehir İl Başkanı Hüseyin Özcan, geçen hafta Odunpazarı ve Büyükşehir adaylarını açıklayan İYİ Parti ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Çıksınlar bir görelim, terazinin bir kefesine koysunlar kendilerini. Seçimdir, kimin ne oy alacağını bilemeyiz. Eskişehir halkı ne yapacağını gayet iyi bilir” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Eskişehir ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Melih Aydın’ı, Odunpazarı Belediye Başkan adayı olarak ise Emine Edizgil’i açıkladı.

Demokrat Parti Eskişehir İl Başkanı Hüseyin Özcan, İYİ Parti’nin Eskişehir’de tek başına aday çıkarması ile ilgili yaptığı değerlendirmede sert konuştu.

Özcan “Adaylara hayırlı uğurlu olsun. İYİ Parti’nin özellikle aday çıkarması bizi son derece mutlu etmiştir. Neden mutlu etmiştir? Sayın genel başkan, adayını açıklarken bir çık boyunu kilonu görelim dedi. Biz de bir çıksınlar da ‘Boylarının ölçüsünü görelim’ demiştik. Çıksınlar bir görelim, terazinin bir kefesine koysunlar kendilerini. Seçimdir, kimin ne oy alacağını bilemeyiz. Vatandaşın teveccühüne kalmış bir şeydir bu. Beş buçuk ay sonra konuşuruz yine, Eskişehir halkı ne yapacağını gayet iyi bilir” diye konuştu.

Yukarı Çık