Mehmet Salih Uzun, emeklilere kalıcı olarak 5 bin lira talep etti

Demokrat Parti İzmir Milletvekili Mehmet Salih Uzun, emeklilere bir defaya mahsus verilecek 5 bin liranın, kalıcı olarak verilmesini talep etti. Uzun, ayrıca AK Parti İstanbul İl Başkanlığının düzenleyeceği Filistin Mitingi’nin Cumhuriyet’in 100. yılı coşkusunu gölgelemek olduğunu iddia etti.

Demokrat Parti İzmir Milletvekili Mehmet Salih Uzun, emeklilere bir defaya mahsus verilecek 5 bin liranın, kalıcı olarak verilmesini talep etti.

Uzun, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti İstanbul İl Başkanlığının 28 Ekim’de düzenleyeceği “Büyük Filistin Mitingi”nin anlamının, ” Cumhuriyet‘in 100. yılı coşkusunu gölgeleme girişiminden ibaret olduğunu” iddia etti.

Demokrat Parti’li Uzun, “28 Ekim’de Filistin Mitingi yapmaktansa 29 Ekim’de öyle büyük, öyle kalabalık, öyle coşkulu bir Cumhuriyet mitingi yapılırdı ki iktidar muhalefet herkes davet edilirdi ve biz, dünyaya böylesi kaos üreten bir coğrafyada 100 yıldır Türkiye olarak nasıl bir istikrar adası olarak kalabildiğimizi ilan ederdik.” değerlendirmesinde bulundu.

TBMM’de görüşmeleri devam

TBMM’de görüşmeleri devam eden, emeklilere bir defaya mahsus 5 bin lira ödenmesine ilişkin düzenleme konusundaki görüşlerini dile getiren Uzun, “Emeklinin hakkı nedir? Temmuzda yapmadığınız, bir dönem es geçtiğiniz zammın, böyle tek defalık değil, kalıcı olarak kendilerine verilmesidir. Emeklileri de ‘çalışan’ ve ‘çalışmayan’ diye böldüler.” ifadesini kullandı.

Yukarı Çık