Veli Yıldız: “Üst geçitlerdeki İsimler okunmuyor”

Demokrat Parti Körfez İlçe Başkanı Veli Yıldız, İzmit’teki üst geçitlere konulan Turgut Özal ve Adnan Menderes isimlerinin okunmadığını, bilerek ya da bilmeyerek yazıların boyalarla gölgelendiğini söyledi.

Veli Yıldız, her İzmit’e gelişi sırasında dikkatini çeken ve artık rahatsız edici boyuta ulaşan konuyu gündeme getirerek, yetkililerin gerekeni yapmasını istedi. İzmit’te, D-100 Karayolu üzerinde yer alan Halkevi karşısında ve Fuar karşısında yer alan iki üst geçitte Demokrat Parti için önemli olan iki eski liderin ismi yer alıyor. Turgut Özal ve Adnan Menderes köprülerine yazılan iki liderin isimleri her nasıl olmuşsa boya ile gölgelenmiş. Bazı harflerin köprü ile aynı renkte boya ile kapatılması nedeniyle de isimler çok yakına gelinmediği sürece okunamıyor.
Veli Yıldız, kasıt aramadıklarını ve konuya iyi niyetle yaklaştıklarını ifade ederek, “Yazılar zaten küçük harfler kullanılarak yazılmış. Birde boya ile bazı harfler boyanarak gölgelenince adeta bilerek seçilmiş gibi iki liderimizin isimleri okunmaz hale gelmiş. Üst geçitlerde ki ışıklandırmanın yetersizliği, Muhsin Yazıcıoğlu isminin ters ışıklar nedeniyle okunmaması, Necmettin Erbakan adının ağaçların arkasında kalacak şekilde bir noktaya yazılması diğer tepki çeken konular. Her siyasi partinin lideri üyeleri için değerlidir. Bu saygının gösterilmesi ve gereken düzenlemelerin yapılmasını bekliyoruz” dedi.

Yukarı Çık