Yıldız, “Canan Dağdeviren onurlandırılmalı”

Demokrat Parti Körfez İlçe Başkanı Veli Yıldız, ilçenin ve kentin değerleri olan isimlerin onurlandırılması gerektiğini söyleyerek, “Bunlardan biri olan ve ülkemizi, kentimizi, ilçemizi başarıyla temsil eden bilim insanlarından Canan Dağdevirendir
Kendisi ile gurur duyuyoruz ama onurlandırmak için çaba harcamıyoruz. Canan Dağdeviren’in ilçemizde okuduğu ve mezun olduğu okula pek ala adını verebiliriz. Bu davranış ile yurt dışında guru kaynağımız olan bilim insanına değer verdiğimizi göstermiş ve gelecek nesillere de örnek göstermiş oluruz. Bu okulda okuyan öğrenciler motive olarak kendilerinin de aynı başarılı sonuçlara ulaşabileceklerini anlar ve daha çok çalışırlar” dedi.
Veli Yıldız, konu ile ilgili olarak hem Mili Eğitim, hem de belediye nezdinde girişimlerde bulunarak uygulamanın yapılmasını talep edeceklerini söyledi. Veli Yıldız, ilçede birçok sokakta anlamsız isimlerin de yer aldığını hatırlatarak, “Çiçek, böcek isimleri yerine pek ala yeniden gözden geçirme ile yine ilçemiz ve ülkemiz için değer taşıyan kişilerin isimleri buralara verilebilir. Bu konu basit gibi gözükebilir ama ülke için canlarını veren, hizmetler yapan, katkıları olan insanların adlarının yaşatılması, yok edilmemesi çok önemlidir. Ülke için hizmet etmek, saygıyla ve sevgiyle anılmak her insana nasip olmaz” dedi.

Köprülerdeki isim hatırlatması
Köprülerdeki isim hatırlatması için teşekkür

Veli Yıldız, daha önce de İzmit’te ki iki üstgeçitte yer alan Adnan Menderes ve Turgut Özal isimlerinin okunmayacak şekilde gölgelendiğini belirtmiş ve çekilen resimlerle bunu gündeme taşımıştı. Bu haber Ankara’da da yankı buldu ve Demokrat Parti Genel Başkanı, konu hakkında ki duyarlılığı, uyaran haberi nedeniyle Veli Yıldız’ı kutlayarak teşekkür etti. Veli Yıldız, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Yukarı Çık